Bizi Takip Edebilirsin
Son Dakika Haberleri

Yerli Elektrikli Traktörün İlk Görüntüleri Sızdırıldı

Yerli Elektrikli Traktör

Herkesin merakla beklediği yerli elektrikli traktörün hakkında detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Daha önceden ortaya çıkan bilgilerde 65-105-250 Hp beygir güçlerinde üç ayrı modelin ilk etapta üretileceği belirtilmişti. Şimdi de traktörün 65 Hp olan modeline ait olduğunu tahmin ettiğimiz prototip görseller ortaya çıktı. Gri ve Turkuaz renk seçeneklerinin olduğu görüntülenen model çoğu traktör sever tarafından beğenilmemişe benziyor. Belirtmek istiyoruz ki bu görseller kesin görseller değildir!

Ömer Kuloğlu’nun aktardığı bilgilere göre yakın bir zaman da traktörün lansmanının yapılacağı duyumları var. Lansman sonrası prototip üretimi ve test aşamalarını tamamlaması durumunda hızlı bir şekilde seri üretime geçilmesi bekleniyor.

Yerli Elektrikli Traktörün Fiyatı Ne Olacak?

Kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte traktörün dizel alternatiflerinden %10 ila %25 daha pahalı olacağı duyumlar arasında. Arada ki farkının yakıt tasarrufundan çıkarılacağı düşünülerek böyle bir plan yürütülmüş olabilir. Ancak umuyoruz traktör daha rekabetçi bir fiyat ile pazara çıkar. Bunun yanında Ziraat Bankası ve Tarım ve Orman Bakanlığının da üretimde rol aldığı göz önünde bulundurulursa fiyata ulaşma konusunda düşük faizli krediler, bakanlık tarafından sağlanacak hibe ve avantajlar gibi ciddi maddi destek paketleri açıklanacaktır.

İşte Yerli Elektrikli Traktörün Görüntüleri

yerli elektrikli traktör fotoğraf
yerli elektrikli traktör fotoğraf 2

Kaynak: Traktörmetre

Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar